Правила міжсезонного зберігання взуття
Не секрет, що для того, щоб Ваше взуття прослужило Вам якомога довше — за ним потрібен постійний догляд. Утім, правильне зберігання взуття має не менш важливе значення. Навіть найбільш доглянуту пару легко зіпсувати, якщо зберігати її в неналежних умовах. Саме тому ми вирішили нагадати Вам основні правила сезонного зберігання взуття.
Перше, що необхідно зробити, це почистити й висушити взуття. Чищення взуття має бути ретельним, адже будь-яка пляма після довгого зберігання вважається застарілою і її важко вивести. Підошва має бути ідеально вимитою, устілки — сухими й чистими. Якщо взуття шкіряне — необхідно змастити його кремом, щоб воно не пересохло і не втратило кольору за час зберігання. Зараз у продажу є безліч різноманітних засобів по догляду за взуттям з будь-якого матеріалу, але в ідеалі, звичайно ж, варто скористатися послугами професійного чищення взуття. Таке чищення не тільки позбавить Ваше взуття від забруднень, а й поверне йому насиченість кольору, блиск, приховає всі потертості й дрібні недоліки. Якщо взуття потребує ремонту, необхідно його виконати. Адже коли прийде час дістати взуття зі зберігання, невиконаний ремонт і не готовність пари до носіння може стати досить неприємним сюрпризом.
Перед тим як ховати взуття, подбайте про збереження його форми. Для цього можна скористатися колодками, спеціальними картонними вставками або ж просто покласти всередину зім’ятий газетний папір. Важливо! Не забувайте, що високі чоботи особливо потребують збереження форми, не згинайте їх під час зберігання, такий залом практично неможливо буде усунути. Зберігати чоботи необхідно в розправленому вигляді, всередину треба вставити формотримач або наповнити чоботи газетами. Якщо не зафіксувати форму взуття, то за час зберігання воно може деформуватися, з’являться некрасиві заломи і навіть тріщини.
Чи має значення місце зберігання взуття? Звичайно ж має! Це мусить бути темне, добре провітрюване приміщення. Не можна зберігати взуття біля джерел тепла або там, де на нього можуть потрапити сонячні промені, це може привести до псування виробу. Особливо чутливе до перепадів вологості й температури шкіряне взуття. Зберігати взуття найкраще в коробках, попередньо загорнувши у м’який матеріал, щоб воно не доторкалося між собою. Коробки зручно ставити одну на одну, при цьому взуття не мнеться і не притискається, а значить, і не деформується. Кожну коробку необхідно підписати, щоб точно знати, де що шукати.
На завершення подбайте про захист взуття від молі. Так-так, цей маленький шкідник з радістю може поласувати хутром із внутрішньої частини чобіт і навіть міцно там облаштуватися. Придбайте антимолеві засоби, вони обов’язковий must have у будь-якій шафі.
Зберігання взуття — відповідальний момент, не варто ним нехтувати. Ці правила досить прості й легко здійсненні. Якщо ж Ви не хочете заморочуватися підготовкою взуття до зберігання та його ремонтом, ми завжди будемо раді зробити це за Вас. Майстри в Лотус Преміум приведуть Ваше взуття в ідеальний порядок, Вам залишиться тільки мінімально потурбуватися про його зберігання у шафі.