Обробка шкіряного взуття водовідштовхувальним засобом. Навіщо вона потрібна?

Погані погодні умови впливають на стан і зовнішній вигляд нашого взуття, і можуть значно скоротити термін його служби. Сніг, дощ, сльота та хімічні реагенти, якими щедро посипають наші тротуари, не тільки можуть зіпсувати зовнішній вигляд взуття, а також вони негативно впливають на стан шкіри. Після такого впливу вона може втратити м’якість і еластичність, блиск і колір, а тривалий вплив може призвести до незворотних порушень. Саме тому перше, що Вам необхідно зробити з новою парою взуття, перед першим виходом, це обробити водовідштовхуючим засобом самостійно або звернутися до майстерні з ремонту взуття. Така обробка має кілька плюсів:

  • захищає ваше взуття від води та бруду;

  • перешкоджає згубному впливу солі та хімічних реагентів;

  • правильно підібраний водовідштовхувальний засіб не порушує повітропроникність шкіри;

  • взуття має доглянутіший вигляд після прогулянки під дощем.

Головне не помилитися у виборі засобу, тому що для гладкої шкіри та замші вони різні за складом. Якщо замшу обробити водовідштовхуючим для гладкої шкіри на основі жирів, ворсинки склеяться, шкіра втратить свою гігроскопічність.

Для гладкої шкіри слід обирати просочення, до складу якого входять жири або силікон. Висихаючи, таке просочення створює плівку, яка відмінно захищає взуття від вологи. Краплі води просто не встигають вбратися і зісковзують із взуття. Крім захисту від води, водовідштовхувальні засоби на основі жиру відмінно пом’якшують шкіру, роблять її м’якшою та еластичнішою. Таке просочення не довговічне, тому згодом його необхідно оновлювати, хоча б один раз на місяць. Жирні креми відмінно підходять для товстої шкіри, але для дорогої тонкої шкіри, особливо світлих відтінків, краще використовувати емульсійний крем нежирний. Він не забиває пори і не залишає негарних жирних плям.

Для замшевого та нубукового взуття варто вибирати засоби, які містять фторкарбонові смоли. Саме цей компонент забезпечує рівномірний розподіл захисного засобу по верху взуття, завдяки своїй структурі він не забиває пори, не склеює ворсинки та не порушує гігроскопічність взуття. При попаданні води на взуття вона залишається у вигляді крапельок, які легко струсити.

Загальні рекомендації при нанесенні водовідштовхувальних просочень і кремів:

  • наносити тільки на чисте та сухе взуття;

  • обов’язково дотримуватись усіх інструкцій виробника;

  • обробляти взуття краще не в закритому приміщенні, оскільки деякі засоби мають різкий запах;

  • щоб спрей або крем добре вбралися і висохли необхідно 8-9 годин, тому краще обробляти взуття ввечері, тоді вранці його вже можна буде взути.

Перед покупкою водовідштовхувального засобу обов’язково прочитайте склад. Бажано, щоб у ньому було конкретно зазначено який саме основний елемент захисту від води. Так для замші це фторкарбонові смоли, а для гладкої шкіри – силікон або жири. Якщо ж в інструкції такий компонент не вказаний або взагалі відсутній, то варто утриматися від покупки даного засобу. Якісне водовідштовхувальне просочення не може коштувати дешево. Отже краще не економити, тому що завдяки водовідштовхувальним засобам можна продовжити термін служби Вашого взуття не на один сезон.

Знижка новим клієнтам Лотус преміум

усі послуги зі знижкою 10 % на перше замовлення

    Даю згоду на обробку персональних даних

    Передзвонити вам?

      Дякуємо!

      Ваше повідомлення успішно відправлено!

      Поставити запитання